Günlük sex: gerekli mi?

Erotizm ve sex’in doğasıyla ilgili çalışmalar sürüyor.  Şimdi rahatlıkla günlük yada en azından haftada üç defa sex yapmanız için size en az yedi sebep sunabiliriz.

     İşte yedi neden:

  • Öncelikle sex prostat kanseri riskini azaltmanın harika bir yolu. Günlük sex ya boşalma bir şekilde kanser olma riskini azaltıyor. Bu sayede günlük sex bu olasılığı %22 ye kadar yani neredeyse çeyreğine kadar azaltmanızı sağlıyor. Bilimadamları başlangıçta bir sebep olmadığından bu fenomenin sebebini detaylı bir şekilde açıklıyamıyor, fakat bu durumun gerçek olduğu biliniyor.
  • Ikinci olarak, sex normal şartlarda grip,soğuk algınlığı ve benzeri durumlardan muzdarip olma riskinizi azaltıyor. Bunun için Amerikan bilim adamları tarafından yapılan özel bir araştırma vücudumuzu ele geçiren enfeksiyonlara karşı ortaya çıkan immunoglobulin oranının cinsel birliktelikle bağlı olduğunu ortaya çıkardı. Haftada en az iki defa cinsel ilişki yaşayanlarda korunma oranının çok daha yüksek olduğu gözlendi. Yani bu araştırmaya göre daha sık yaşanan cinsel aktiviteler neredeyse yüzde yüz oranda bağışıklık kazanmanızı sağlayabilir.
  • Üçüncü olarak, bir başka Amerikan bilim adamı diğerlerine oranla daha sık cinsel birliktelik yaşayan insanların çok daha genç ve kendine güvenli göründüklerini net bir şekilde gözler önüne serdi. Sex sıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterirken, yaşıt insanların görünümleri arasında 7 ile 12 arası yaş farkı olduğu gözlemlendi. Bu tabiki gözle görülebilen bir fark. Tabiki fiziksel egzersizler vücudunuzun daha genç görünmesini sağlayabilir mesela, haftada 2 defa şınav çekebilirsiniz, fakat bunun yerine sex yapmak da aynı işlevi görecektir.
  • Dördüncü sebep özellikle kadınlar için ortaya çıkarılmıştır. Düzenli sexin mensturasyon dönemi sırasında yaşanan ağrılı ve kötü durumları ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Çalışmalar 2000 kadından %9 unun masturbasyon yaparak adet ağrısını azalmaya çalıştıklarını gösterir. Tabiki bu metod ilaç almaktan çok daha keyifli olabilir.
  • Dahası, düzenli sex bağışılşık sistemini güçlendirdiğinden kadının çocukla ilgilenme yetiştirme oranını arttırmaktadır. Diğer bir deyişle  ne kadar çok denerseniz çocuğun büyüme oranını o kadar arttırırsınız.
  • ve yeteri kadar önemli diğer bir neden de 2005 de bilimsel olarak kanıtlanmış olan strese karşı çıkma oranını arttırmasıdır. Bu deneydeki hastalar hipertansiyona karşı harika sonuçlar gösterdiler: vücut kendine geldi ve daha az hasta olmaya başladılar
  • Ve son olarak diğer bir sebep Amerikalı ve Koreli bilim insalarından geliyor. Uzmanlara göre sık sık yaşanan cinsel ilişki zeka düzeyini arttırıyor. Deneyler kemirgenler üzerinde yapıldı fakat sonuçlar kesindi: beyin fonskiyonları ve kompleks sorunları çözme yetisi ilerleme gösterdi.

Ve son olarak…

Düzenli sexin yararları ile igili daha fazla bir şey demeye gerek var mı ? Size harika hisler tattırmasının yanısıra, zekanızı arttırabilir, daha az ağrı ve acı çekmenizi sağlayabilir yani kısaca sizi daha mutlu bir insan haline getirebilir. Buna ek olarak sıkı harika ve formda bir vücut da cabası. Haydi zaman kaybetmeyin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir