Balın erkeklerin cinsel performansındaki önemi

Bal antic dönemlerden beridir değerli görülmüştür. Aynı zamanda balın fiyatı da uzun yıllardır pahalıdır çünkü fazla sayıda işe yarar bileşen ve vitamin barındırmaktadır. Ayrıca, bal elde etmek eskiden çok zordu. Insanlar balı vahşi arı kovanlarından topluyorlardı ve bu kovanlara erişmek gerçekten çok zordu. Bir süre sonra insanlar insan yapımı kovanlar oluşturmaya başladılar ve bu sayede bal toplamak kolaylaştı.

Bu ürünün bu kadar değerli olmasının ana nedeni bileşenleri. Içerisinde B vitamini,magnum,sülfür,sodyum,klor mineralleri,C vitamini ve daha bir çok yararlı element bulunmaktadır. Anahtar bileşenleri ise yüzde 75-80 aralığında bulunan fruktoz ve glukozdur.

Balın türüne göre kalitesi değişebilir. Örnek olarak saf bal en kalitelisidir( sari yonca balı gibi). Fakat,koyu olanları daha kullanışlı ve içeriği bakımından sağlığa daha yaralıdır.

Bal Cinsel Performansı Nasıl Etkiler?

Erkekler için, kestane balını seçmek daha yaralıdır. Koyudur fakar diğer saf bal türlerine göre içerisinde daha çok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bu balın en belirgin özelliği bakteristik hareketliliktir.

Şunlarda etkilidir:

  • soğuk algınlığı
  • kan basıncı
  • prostati
  • böbrek hastalıkları.

Ayrıca , bal erkeklere cinsel performansda da yardımcı olmaktadır.

Performans arttırıcı tarifler

Bademli, fındıklı olan tarifler erkekler için en işe yarayanlarıdır. Cevizleri kırıp balla karıştırmanız gerekmektedir. Badem fındık gibi diğer yemişleri de karışıma katabilirsiniz.Bu karışımı yatağa gitmeden 6 saat önce almanız önerilir. 1-2 yemek kaşığı yeterlidir.

Ayrıca balı şekerlede değiştirebilirsiniz,mesela, çaya ekleyerek. Şeker erkeklerin organizmasındaki sex hormonunu düşürür ve bu da performansı kötü etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir