Erkeğin performansını kötü etkileyen ürünler

Yiyecekler bir çok şekilde vücudumuzu etkiler. Özellikle erkeklerin performansı bun bağlı olabilir ve yediği yemeğe bağlı hem iyi hem de kötü yönde etkilenebilir. Performansa iyi geldiği düşünülen yiyeceklere örnek olarak deniz mahsüller, yumurta ve birçok şeyden bahsedebiliriz. Fakat, performansı kötü etkileyen yiyecekler neler? İşte bu yiyeceklerin listesi:

  • Balık ve et dahil tütsülenmiş yani sıvı dumanla (ki bu duman yüksek oranda toksin barındırmaktadır) pişirilen yiyecekler. Bu yiyecekler prensip olarak yararlı değildir ve büyük oranlarda tüketilmemelidir. Fakat erkek testislerine olan zararı çok daha büyüktür.
  • Fazla oranla alınan alkol de tabiki zararlıdır, fakat bazıları bunu kabul etmiyor. Az oranda alınan alkol rahatlamaya ve libidonun artmasına neden olurken yüksek oranlarda alınması testesteron üretimini azaltır. Bira da aynı zamanda östrojen barındırdığı için erkeğe zararlıdır.
  • Fast food eğer henüz gençseniz ve az miktarda tüketiyorsanız ve spor yapıyorsanız zararlı olmayabilir. Yaşınız ilerledikçe fast food un vücudunuza verdiği zarar artar ve testesteron seviyenizi düşürür.
  • Kafein fazla oranda tüketildiğinde testesteronu tamamen mahveder. Yani diyetinizden sadece kahveyi değil aynı zamanda da fazla miktarda şeker ve boya barındıran soda,enerji içecekleri ve kafeinli diğer içecekleri de çıkarmalısınız.
  • Aşırı tuzlu ve şekerli yiyecekler de özellikle erkek vücudunu etkileyebilir. Yani fazla kullanımı zararlıdır.
  • Bazı baharatlar,örneğin, kişniş fazla alındığında vücudunuzu kötü yönde etkileyebilir. Kişniş az miktarda alındığında tadını verebillir ve erkeğin performansını iyi etkiler fakat fazlası tam tersi etki yaratmaktadır.

Lütfen tüm bu doğru beslenme ve zararlı yiyeceklerden uzak durma diyetinin sadece ereksiyon problemi olan erkekler içi değil tüm herkes için gerekli olduğunu unutmayın. Balık,sebze ve diğer yararlı besinleri barındıran dengeli bir diyet her zaman için alkol ve fast food dan iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir